Kaklo papuošalų pasirinkimas.

2017-09-22

Šis straipsnis bus apie tai, kaip išsirinkti tinkamą kaklo papuošalą, kuris Jums kuo puikiausiai tiks bei derės su Jūsų įvaizdžiu.1. Apsispręskime, kokie karoliai jums tinka. Profesionalių stilistų teigimu, vyrauja du pagrindiniai kriterijai į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis kaklo papuošalus. 

Pirmas – moters amžius. 

Antras – jūsų kaklo forma.

Jaunom moterim bei panelėm su gražia ir švelnia oda,  tinka subtilūs vėriniai iš smulkių karolių arba plonų grandinėlių.Brandaus amžiaus moterims, puikiai tinka ilgi karoliai su brangakmeniais, pusbrangiais akmenimis arba su pakabukais, kurie atitraukia dėmesį nuo kaklo. Be to, brandaus amžiaus moterims tinka vidutinio ilgio karoliai. Prie karolių, kuriuos ruošaitės dėvėti vakare patartina segėti auskarus, apyrankę ir žiedą. Jeigu jūsų karoliai iš natūralaus akmens, visiškai nebūtina juos derinti prie jūsų drabužių spalvos.

Kalbant apie fizinius parametrus jūsų kaklo, tai: jeifu pas jus trumpas kaklas: rinktis karolius iš akmenų, grandinėles arba vėrinius, kurių ilgis būtų 6 centimetrais žemiau jūsų raktikaulio. Jie vizualiai prailgins kaklą. Taip pat įsidėmėkite, – jums idealiai tinka V formos papuošalai  arba grandinėlė su pakabuku. Tačiau antkaklio tipo vėrinys jums tikrai netiks.
. Jeigu jūsų kaklas apkūnus : negalima rinktis papuošalų iš natūralaus akmens arba vėrinių su vienodo dyžio karoliais. Jūsų išrinktas koljė arba karoliai turi būti sudaryti iš skirtingo dydžio elementų.  Taip pat, jums tiktų ilgi asimetriški papuošalai. Jeigu pas jus ilgas kaklas: Jums netiks V formos papuošalai. Jus žymiai geriau atrodytumėte su trumpais karoliais iš apvalių karoliukų, kurie išryškins jūsų kaklą ir tuo pat metu padarys jį patrauklesniu. Beabejo, yra dar keletas faktorių, be kurių mes negalime apsieiti – karolių ilgis. Klasikinių karolių ilgis – 40-90cm. Karoliai, kurių ilgis 40cm išryškina apvalią iškirptę, bet nedera su aukšta apykakle ir iškirpte lygi kaklo. Karoliai, kurių ilgis 50-70cm puikiai dera su gilia iškirpte. Karolių spalva. Jeigu jus norite suprast, ar jums tinka natūralaus akmens karoliai – pridėkite juos prie drabužių. Drabužių spalva turi būti kontrastinga karolių spalvai. Būtina žinot – karoliai segimi tam, kad akcentuotų jūsų įvaizdį, jie negali susilieti su drabužiais.  Būtinai reikia turėt omeny – jūsų aprangoje bei papuošaluose šaltos ir šiltos spalvos neturi derėti. Įvaizdžio ypatumai.  Kiekvieną moterį Dievas apdovanojo įvaizdžio ypatumais. Tai, ką viena mergina slepia, kita – demonstruoja. Todėl, kažkam geriau tiks trumpi, medžiaginiai, o kažkam – ilgi, natūralaus akmens karoliai. 


2. Išstudijuokite mados tendencijas. Tačiau ne tam, kad kopijuoti. Gali būti, kad jūsų vidinis pauošalų ir bižuterijos pasirinkimas neatitinka mados tendencijų, tame tarpe ir karolių pasirinkimas.  Todėl jums reikės ieškoti vardinių papuošalų arba pačios padarytų karolių. Dizaineriai, pagal galimybes, siūlo segėti masyvius karolius, kelių eilių vėrinius. Madingą bižuteriją jus galite segėti tiek ant drabužių, tiek po jais. Įvairių dizainų auskarų megėjos gali džiaugtis. Dizaineriai sako, kad 2018 metais, savo madingame įvaizdyje šio aksesuaro nereikia išryškinti. Žiedai arba apyrankės bus kur kas aktualesnis papuošalas. O auskarų galima ir nesegėti. Tačiau ne visi dizaineriai palaiko šią tendenciją. Vis dėl to, kaikurie įtraukė madingus auskarus į savo kolekciją. Kaip ir visa 2018-ų metų bižuterija, jie išsiskiria savo masyvumu. Reikėtų rinktis ryškias spalvas, kurios kontrastuotų su jūsų drabužiais. Skirtulio, rutulio ir žiedo formos auskarai pripažinti pačiais madingiausiais. Atkreipkite dėmesį į kabančius auskarus ir į tuos, kurie dekoruoti įvairiais akmenimis. 


3. Išstudijuokite savo garderobą. Mes žinome, kad kiekviena mergina puikiai žino kiekvieną pakabą, kuri kabo jos spintoje. Tačiau iš patirties patariame užmesti akį į spintą, netgi jeigu jus nesitikite nieko pamatyti. Jeigu jus įsivaizduojate, kokius karolius norite segėti – įprasti daiktai atgis ir prisikels. Trumpi, apvalūs karoliai – tinka prie apvalios iškirptės, karoliai kuokštais – prie trikampės. Prailgintas karolių kompozicijas reikia nešioti prie vieno tono drabužių. Naudokite universalius modelius, leidžiančius keisti kiek kontūrus, tiek ir ilgį. Būtinai atsižvelkite į tai, kad karoliai savo stiliumi derėtų prie jūsų apdaro. 


4. Dabar, kai susipažinote su patarimais renkantis karolius, atsakykite sau į klausimą. Kokius karolius būtent jus norite nusipirkti? Terminą autoriniai karoliai galite suprasti kaip – karoliai iš medžiagos, mediniai karoliai, karoliai su natūralaus akmens priedais, karoliai iš polimerinio molio ir gausybė įviauriausių autorinių idėjų. Kai jus jau nusprendėt ko norite – reiškia surasite tai. Čia paprastas dėsnis. 5. Pats svarbiausias patarimas – drąsiai eksperimentuokite. Sėkmingų Jums pirkinių!

 

Tiems, kas nešioja bižuteriją, pridedu nedidelę pastabą apie bižuterijos priežiūra ir saugojimą, kad pastaroji kuo ilgiau Jums tarnautų.

Tikiuosi šie patarimai pagelbės Jums ir Jūsų artimiesiems. Kaip išvalyti bižuteriją, naudingi  saugojimo ir priežiūros patarimai. Nėra pasaulyje moters, kuri būtų abejinga papuošalams. Tačiau ne kieviena iš mūsų gali sau leisti brangenybes, o ir kartais joms tiesiog ne vieta prie vieno ar kito įvaizdžio. Bižuterija visada išlieka madoje, atrodo ryškiai ir stilingai. Ji gali tarnauti jums ilgus metus ir pasilikti dukroms bei anūkams, jeigu žinoti kaip teisingai ją saugoti ir prižiūrėti.

 Kur ir kaip saugoti savo papuošimus.

Nervinatės kiekvieną rytą, paskubomis kapstantis diždiausioj krūvelėj visokių blizgančių papuošalų ir galiausiai išsirenkate pirmą po ranka pasitaikiusią grandinėlę ar auskarus? Daugeliui iš mūsų labai pažįstama situacija. Vis dėl to, verta įsigyti dėžutes, kurios skirtos bižuterijos saugojimui. Jos aprūpintos kabliukais ir lentynėlėmis kiekvienam atskiram komplektui ir netgi mažu veidrodėliu. Skrynelę labai patogu pasiimti su savimi į kelionę. Kaip saugoti bižuteriją be jokių papildomų pirkinių? Galima įtraukti daugybę populiarių priemonių ir savo fantaziją.

Saldainių dėžutės, ledų konteineriai – puikiai tiktų. Paupuoškite juos gražiom juostelėm, akmenukais arba įvairiaspalviu popieriumi. Galvodami apie tai, kur saugoti bižuteriją, patikrinkite balkonus ir seniai pamirštas dėžes, greičiausiai ten rastumėte nereikalingų dėžučių, kurias anksčiau gaila buvo išmesti.

Štai dabar atėjo jų žvaigždės valanda! 

Ant kiekvienos merginos tualetinio staliuko gražiai atrodo statulėlės, ant kurių kabina žiedus, apyrankes. Tai gali būti ne paprasta padovanota ar nupirkta statulėlė, o medžio šaka, priderinta prie interjero stiliaus.

Bižuterijos valymo metodai. Prieš valant bižuteriją prisiminkite arba sužinokite iš ko ji pagaminta. Bižuterijai, pagamintai iš metalo, galima naudoti valgomąją sodą ir dantų šepetėlį. Tiesiog išmaišykite sodą šiltame vandenyje iki panašios į košę konsistencijos, užtepkite ant gaminio ir valykite šepetėlio pagalba, kad pilnai išvalyti patamsėjimą. Taip pat, kaip ir sidabrą, galima išvalyti dantų pasta arba dantų milteliais. Vėliau nuplauti šiltu vandeniu ir nustačius šaltą rėžimą išdžiovinti fenu. Jeigu pajuodavo bižuterija pagaminta iš įvairių lydinių ir plastmasės, tokiu atveju padėtų indų ploviklio skystis. Šiltame vandenyje ištirpdyti vieną arbatinį šaukštelį skysčio, tuomet pamertki ten papuošalus ir palikti 10 minučių. Kai praeis 10 minučių pravalyti bižuteriją šepetėliu arba vatos pagaliuku nuo patamsėjimo. Taip pat tiktų skystas muilas arba šampūnas. Bižuterijos su strazais priežiūra skiriasi nuo pastarųjų. Šiuo atveju būtina paruošti tirpalą iš amoniako, šilto vandens ir skysto muilo. Bižuteriją, kurią norite išvalyti, 10-15 minučių pamerkite į tą tirpalą, o paskui galite išvalyti arba pravalyti šepetėliu. Varinė bižuterija gali būti išvalyta virta druska ir actu. Šių ingridientų tyrė tepasi ant paties gaminio, paskui paimkite tankų audinį arba šepetėlį ir valykite iki blizgumo. Po kiekvienos valymo procedūros papuošalus nuplaukite šiltu vandeniu ir nusausinkite. Stiklinius gaminius būtina plauti stipriame muilo ir skalbimo miltelių tirpale. Paskui praplauti švariu vandeniu ir kruopščiai išvalyti sausu, minkštu rankšluosčiu. Didelių karolių valymui galima panaudoti šepetį.

Galiausiai apžvelgsim kaip pravalyti dirbtinių perlų bižuteriją. Dirbtinių perlų valymui būtina turėti aksominę arba flanelinę servetėlę ir atsargiai pravalyti gaminius. Ši bižuterija reikalauja labai atsargios priežiūros ir saugojimo. Geriausiai, jeigu bižuterija gulės nuošalėje, suvyniota į aksominę medžiagą.

Šiek tiek patarimų, kaip prižiūrėti bižuteriją. Tam, kad jūsų papuošalai nejuoduotų, neužtenka vien tik žinoti kaip ir kuom reikia juos valyti. Būtina juos saugoti nuošalioje, sausoje vietoje, nes drėgmė gali sugadinti papuošalą. Nelieskite bižuterijos purvinomis arba riebiomis rankomis, išmokite nusiimti bižuteriją nakčiai. Pageidautina, kad papuošalai ilgą laiką negulėtų tose vietose, kuriose daug drėgmės. Kiekvieną kartą nusiimkite juos prieš einant į dušą, vonią ar tiesiog prieš plaunantis rankas. Tas pats liečia ir kremo naudojimą. Tausokite savo bižuteriją ir ji ilgus metus tarnaus Jums ir Jūsų palikuoniams.

P.S. Yra dar vienas būdas ilgam apsaugoti jūsų bižuteriją pagamintą iš metalo. Po papuošalo pirkimo, visas metalines vietas padenkite paprastu permatomu nagų laku. Tokiu atveju, Jūsų mėgstamiausias papuolašas tarnaus Jums kur kas ilgiau.


Be the first to comment “”