Neoprenas!!!

Mada ir stiulius vietoje nestovi, o su kiekviena diena vis žengia pirmyn. Atrodo, dar visai neseniai mes negalėjom įsivaizduoti savo gyvenimo be trikotažinių ir vilnonių sijonų. Šiandien, populiarumu naudojasi novatoriškos medžiagos, tame tarpe ir neopreniniai sijonai. Prieš tai, kai nusprendėt įsigyti panašią prekę, siūlome susipažinti su nešiojimo ypatumais ir su šio įdomaus daikto priežiūra.

1930 metais neopreną išrado įmonė DuPont.

 Praėjus metams, įmonė užregistravo savo inovaciją, tačiau pirmoji medžiaga nebuvo vykusi, nes skleidė nemalonų kvapą. Po kelių metų buvo pakeista žaliavos sudėtis, po kurios medžiaga prarado nemalonų kvapą. Įmonė DuPont pradėjo ją realizuoti tose kompanijose, kurios gamina neopreninius gaminius.

Įdomu tai, kad pradžioje ši medžiaga buvo naudomaja tik pramoniniuose gaminiuose. Vėliau iš jos pradėjo gaminti sportinį inventorių, tame tarpe ir tvarsčius. Be to, neoprenas idealiai tiko hidrokostiumams ir pramoninėms žarnoms. Patogi medžiaga nepraleisdavo drėgmės,  saugodama narą nuo peršalimo, tuo pat metu išsaugodama pradinę savo formą. 

Šiandien,  „neopreno banga“ užgulė dauguma dizainerių. Įžymių kreativistų kolekcijose galima sutikti sijonus, švarkus, apsiaustus, sportinę aprangą ir daug kitų drabužių iš šios neįprastos medžiagos. Neoprenas puikiai išlaiko savo formą, nesiglamžo, puikiai tinka kiekvienai figūrai.  Šios medžiagos pliusas yra tame, kad ji nesugeria drėgmės, todėl mikroorganizmai ant jos ilgai neužsibūna. Gaminiai iš neopreno išsiskiria lengvumu ir elastingumu. 

Neopreninis sijonas labai gerai laiko šilumą, jis praktiškas ir ilgaamžis! 


Modeliuotojai dažniausiai naudoja audinį pūstų sijonų gamybai. Šiandien, medžiaga yra šiek tiek pakeista, jos sudėtyje kur kas mažiau sintetikos, dėl to patogumas – garantuotas. Jeigu su neopreniniu megztiniu gali būti karšta ir nepatogu, tai dėka pūsto sijono, mergina jausis patogiai, ypač šaltu paros metu.  Malonus bonusas:  nešiojant tokią medžiagą, jus be problemų atsikratysite keliais nereikalingais kilogramais, kadangi neoprenas labai gerai pašalina skysčius.  Dėl to, kad audinys puikiai išlaiko savo formą, pūsti drabužiai labiausiai aktualūs. Taigi, “sijonas-saulės kliošas” iš neopreno atrodo šventiškai ir prabangiai bei idealiai tinka itin plonom merginom. Jeigu jūsų figūra modelio tipo, rinkites trumpą sijoną. 

Tarp fasonų galima sutikti “sijoną-tulpę”, “gode” ir klostuotą sijoną. Klostuotus gaminius renkasi merginos, turinčios aktyvų gyvenimo ritmą. Įdomus, pūstas neopreninis sijonas tiks tiek pasivaikščiojimui, tiek pasimatymui. 

Labiausiai universalus ir, greičiausiai, labiausiai išplitęs modelis, tai –  neopreninis „sijonas-pusiau saulės/pilnas saulės  kliošas“.

Tiokio tipo sijonas atrodo organiškai ir įdomiai. Geriausiai žiūrisi ryškūs modeliai saulės, avietinės, žalios, raudonos, mėlynos spalvos. Trumpi „pusiau saulės kliošo“ fasonai skirtingo ilgio puikiai išryškina moteriškumą, suformuojant „smėlio laikrodžio“ siluetą.Didžiausią paklausumą turi trumpi modeliai. Tiesus neopreninis sijonas su minimaliu ilgiu atrodo seksualiai, tačiau, reikia turėt omeny, kad tokio tipo sijonai gali sukelti diskomfortą, kadangi egzistuoja blogas oro cirkuliavimas. Grakščiom merginom idealiai tiktų klostuotas neopreninis sijonas, vizualiai pridedantis figūrai moteriškumo ir pūstumo. Dauguma madų vaikytojų renkasi midi ilgį. Pūsto fasono sijonas iki kelių tinka svarbiam įvykiui ir vakariniam renginiui.


Apkūniom merginom, stilistai pataria rinktis ilgį žemiau kelių ir „pusiau saulės kliošo“ fasoną. Tokia forma paslėps nereikalingus kilogramus ant kojų. Neįprastas audinys atrodo efektyviai netgi ir tuo atveju, jeigu kalba eina apie neopreninį varpos formos sijoną. Prabangiai atrodo mėlyni, raudoni, rožiniai, mėtiniai modeliai, kurie pabrėžia jūsų grožį ir kojų grakštumą.
Taip pat, originaliai atrodo dryžuoti modeliai su permatomomis juostomis. Trikotažinis pamušalas, šio sijono nešiojimą pavers patogesniu.

 Perforuoto neopreno sijonas yra laidus orui  ir patogiausias nešiojimui. Šimtai mažyčių skylučių iš tolo nepastebimos, užtat jus jausitės kaip žuvis vandenyje. Neopreninis sijonas ant gumytės taip pat yra patogus, kuris paslepia stambius šonus ir nereikalngus kilogramus ant liemens.

Svarbu ir tai, kad medžiaga puikiai atrodo ir prie kitų faktūrų. Audinys puikiai dera su viskoze, vilnone medžiaga, medvilne bei linu. Sėkmingas pasirinkimas – sportinis ir casual įvaizdžiai.  Kombinuokite aprangą su „crop-topais“, ryškiomis palaidinėmis, vienatoniais džemperiais ir striukėmis. Labai harmoningai atrodo kilpos, kuriose paveikslėlio atspalvis ant palaidinės atitinka sijono atspalviui. Spalvų derinimas: galioja tos pačios taisyklės kaip ir kituose atvejuose.

Kaip prižiūrėti neopreninį sijoną? 

Neoprenas – inovatyvus ir neįprastas audinys, kuris reikalauja ypatingos priežiūros. Pirmiausiai, jo nereikia lyginti. Taip pat, nerekomenduojama jo skalbti, ypač skalbimo mašinoj. Galima atsargiai išplauti iš dviejų pusių arba atiduoti cheminio valymo specialistams.
Dėl to, kad medžiaga blogai įsisavina purvą ir dulkes – nereikalauja dažno valymo ir plovimo. Po nešiojimo būtinai tikrinkite drabužį. Visą dieną vaikščioti su tokiu sijonu tiesiog neįmanoma, todėl renkitės jį ne ilgiau kaip 2-3 valandom. 


Nepaisant kaikurių sunkumų, apsispręsti įsigyti sijoną iš neopreno ne tik galima bet ir būtina! Jis pateiks madingą pasitikėjimo, moteriškumo ir išdykumo įvaizdį!


Be the first to comment “”